Co się działo z dieter.pl przez ostatnie pół roku?Od ostatniego wpisu minęło ponad pół roku. Miałem ambitny plan zrzucania wagi, który niestety spełzł na niczym, poniekąd dzięki olbrzymiemu zainteresowaniu naszym portalem po umieszczeniu wpisu na wykop.pl. Niemal każdą wolną chwilę po pracy spędzałem nad rozwojem serwisu. Paradoksalnie dieter wygrał z dietą ;).

Co się zmieniło przez te pół roku?

Całkiem sporo. Po zamieszczeniu wpisu na wykopie otrzymaliśmy od Was mnóstwo pozytywnego odzewu i co dziwne absolutnie zero hejtu - co jest w polskim internecie dość rzadko spotykane :). Jeszcze mocniej zmotywowało nas to do rozwoju dietera. W tym czasie m.in.: 

  • zgodnie z Waszymi prośbami dodaliśmy możliwość tworzenia tygodniowych list zakupów oraz zapisu ich jako pdf
  • zainwestowaliśmy w lepszy serwer oraz przeprowadziliśmy prace optymalizacyjne kodu serwisu, dzięki czemu mamy nadzieję że nie powtórzą się problemy z działaniem serwisu w przypadku wykop efektu :)
  • dodaliśmy sporo nowych potraw
  • stworzyliśmy dla Was mechanizm samodzielnego dodawania potraw
  • kompletnie przebudowaliśmy algorytm generujący jadłospis, dając Wam możliwość samodzielnego wyboru zamienników posiłków
  • wprowadziliśmy również integrację ze sklepem internetowym frisco.pl, dzięki czemu możecie sprawdzić ile orientacyjnie będzie Was kosztowała dana potrawa oraz zamówić produktu na cały tydzień bezpośrednio do Waszego domu. Od ułożenia diety do zrobienia zakupów - dosłownie w kilka minut. Jesteśmy bardzo dumni z tej funkcjonalności, bo wydaje się nam że nikt przed nami tego nie oferował w polskim internecie :). 
  • oraz wiele innych mniejszych funkcjonalności

Dzięki Waszej aktywności na naszej grupie facebookowej (https://www.facebook.com/groups/dieterpl) mamy już plan na tworzenie kolejnych funkcjonalności - a Wy macie wpływ na ich kolejność, dzięki udziałowi w ankiecie tam prezentowanej. Najbliższa planowana funkcjonalność - uwzględnienie zawartości lodówki podczas planowania diety. Dzięki temu mniej produktów będzie się marnowało. Chcemy zintegrować tą funkcjonalność z listami zakupów, tak żeby dieter sam wiedział, co jeszcze zostało Wam w lodówce po ostatnich zakupach :). 

Finanse

Finansowo póki co niewiele się zmieniło :). Dzięki naszym pięciu patronom uzbieraliśmy dotąd 110 zł, a z dotacji paypalowych około 40 zł. Wprowadziliśmy na portalu reklamy, ale póki co przyniosły one w ciągu miesiąca 10 zł, więc najprawdopodobniej jednak z nich wkrótce zrezygnujemy. Mamy nadzieję, że nasza współpraca z frisco.pl, która póki co jest na etapie testów, zaowocuje tym, że wkrótce dieter.pl po 2 latach ciężkiej pracy zacznie przynosić zyski - ale to w głównej mierze będzie zależało od Was :). Portal tworzymy od początku za pomocą własnych środków, inwestując głównie własną, ciężką pracę. Mamy nadzieję, że pomoże on Wam osiągnąć zamierzony cel - niezależnie, czy jest nim odchudzanie, przybranie masy, czy po prostu - zdrowe odżywianie. 
Miłego dieterowania!
 
×