Kilka słów o Dieter.plWitajcie! Nazywam się Paweł Urban i chciałbym napisać kilka słów wstępu, o tym skąd wziął się serwis Dieter.pl, co tak naprawdę umożliwia i jaki jest jego planowany rozwój. Dla niecierpliwych już tutaj napiszę, że zależy to w dużej mierze od Was :). Zapraszam do czytania.

Pomysł na Dieter.pl przyszedł w zasadzie sam, po wizycie u dietetyka. Jazda po całym mieście za egzotycznymi składnikami, godziny spędzone w kuchni i w zasadzie brak realnego wpływu na już ułożoną dietę bardzo szybko zniechęciły mnie do wytrwania na diecie, pomimo że skutki były całkiem przyzwoite, bo w ciągu 3 tygodni zrzuciłem 7 kg. Brakowało mi opcji zastąpienia kolejnego koktajlu z jarmużem, na który w danym dniu nie miałem ochoty, czymś innym, co nie łamałoby zasad diety. Później odkryłem, że koktajle to fantastyczna sprawa, tylko jest jedna ważna zasada - trzeba dobierać je tak, aby nam smakowały :). 

Postanowiłem wziąć sprawę w swoje ręcę. Niemal każdą wolną chwilę poświęcałem na budowanie serwisu, w czym pomagała i nadal pomaga mi moja kochana żona Basia. Zasada działania jest prosta. Dzięki kalkulatorom dostępnym na stronie obliczamy liczbę kalorii, jakie powinien zawierać nasz dzienny jadłospis, a następnie określamy nasz cel: budowanie lub redukcja masy ciała lub po prostu ułożenie zdrowej, zbliansowanej diety. A to wszystko w ciągu kilkunastu sekund i całkowicie za darmo!

Każdą pozycję w przygotowanym menu możemy wymienić jednym kliknięciem. Jeśli jadłospis dzienny całkowicie nam nie odpowiada, nie ma problemu - jedno kliknięcie przygotuje dla nas zupełnie nowe menu. Gotowy jadłospis możemy zapisać w profilu i korzystać z niego w dowolnym momencie, w dowolnym miejscu na Ziemi (i poza nią oczywiście też ;)). Jest to możliwe przy użyciu dowolnego urządzenia z przeglądarką internetową i dostępem do Internetu. Jadłospisy można też wydrukować i korzystać z nich w wersji papierowej. 

Prace nad serwisem nadal trwają. Stale go rozwijamy. Jedno, co na pewno się nie zmieni to cena - przygotowanie zdrowej, zbliansowanej diety na Dieter.pl jest i będzie darmowe.

Docelowo będziecie mieli m.in. możlwość samodzielnego dodawania potraw (już teraz możecie zapronować nam potrawę) oraz komponowania menu z wybranych przez Was pozycji. Planujemy również utworzenie aplikacji na telefony komórkowe z systemem Android oraz iOS. Serwis jest dla Was i możecie mieć wpływ na jego rozwój. Jeśli chcielibyście, aby jakaś nowa funkcjonalność pojawiła się na Dieter.pl - zapraszamy do kontaktu!

Miłego dieterowania!
×