Ten posiłkowy harmonogram na dziś to w pełni darmowa dieta wyliczona tak, by jej kaloryczność oscylowała w okolicach 2100 kcal. Przygotuj pyszne jedzenie, wykorzystaj dostępną listę zakupów i ciesz się smakiem bycia zdrowym - wszystko to bez ukrytych opłat.
Cebulę zeszklić na oliwie, dodać czosnek, później kmin rzymski, oregano i odrobinę chilli. Przestudzić. Mielone mięso z indyka wymieszać z posiekaną pietruszką, cebulą z przyprawami, dodać sól i pieprz. Uformować kotleciki i piec w nagrzanym piekarniku (180-200st) przez ok. 20 - 25 min. Można też usmażyć, ale wiadomo - pieczone będzie lżejsze. Do ugotowanej kaszy jaglanej dodać troszkę oleju z suszonych pomidorów, kilka drobno pokrojonych suszonych pomidorów, przekrojone na pół pomidorki koktajlowe, doprawić miętą (może być suszona). Doprawić solą, pieprzem i sokiem z cytryny.
| Produkt | Ilość | Przybliżona cena składnika potrawy (Przybliżona cena paczki składnika do kupienia) |
Mam już ten produkt |
|---|---|---|---|
| Cebula | 25g |
0,06 zł
(1,89 zł) |
|
| Cebula czerwona | 105g |
0,48 zł
(2,99 zł) |
|
| Cynamon | 5g |
0,64 zł
(2,29 zł) |
|
| Cytryna | 3g |
0,04 zł
(13,99 zł) |
|
| Czosnek | 10g |
0,44 zł
(2,19 zł) |
|
| Drożdże (piekarskie świeże) | 15g |
0,22 zł
(1,49 zł) |
|
| Jabłko | 450g |
1,96 zł
(3,49 zł) |
|
| Jaja kurze całe | 56g |
0,39 zł
(6,99 zł) |
|
| Jarmuż | 20g |
0,56 zł
(6,99 zł) |
|
| Kasza jaglana | 90g |
0,87 zł
(3,39 zł) |
|
| Koncentrat pomidorowy 30% | 240g |
4,47 zł
(4,47 zł) |
|
| Krążki ryżowe | 40g |
0,98 zł
(2,69 zł) |
|
| Kumin (kmin rzymski) | 1g |
0,09 zł
(1,29 zł) |
|
| Masło | 10g |
0,25 zł
(4,99 zł) |
|
| Mielona papryka chilli | 2g |
0,18 zł
(2,29 zł) |
|
| Mielona papryka słodka | 1g |
0,06 zł
(1,29 zł) |
|
| Miód pszczeli | 48g |
1,80 zł
(14,99 zł) |
|
| Mięso mielone z indyka | 200g |
3,40 zł
(8,49 zł) |
|
| Mięta suszona | 1g |
0,24 zł
(2,19 zł) |
|
| Mleko krowie 1,5% | 940ml |
3,28 zł
(3,49 zł) |
|
| Mleko ryżowe | 125ml |
1,19 zł
(9,49 zł) |
|
| Mąka gryczana | 260g |
0,00 zł
(0,00 zł) |
|
| Mąka ryżowa | 100g |
0,70 zł
(6,99 zł) |
|
| Natka pietruszki | 24g |
2,10 zł
(2,19 zł) |
|
| Olej rzepakowy | 55g |
0,38 zł
(6,99 zł) |
|
| Oregano (suszone) | 1g |
0,17 zł
(1,69 zł) |
|
| Pieprz czarny | 2g |
0,18 zł
(1,79 zł) |
|
| Soczewica czerwona, nasiona suche | 50g |
0,74 zł
(5,19 zł) |
|
| Suszone pomidory | 60g |
1,50 zł
(6,99 zł) |
|
| Sól biała | 1g |
0,01 zł
(1,99 zł) |
|
| Sól himalajska | 1g |
0,01 zł
(3,49 zł) |
|
| Woda | 125ml |
0,00 zł
(0,00 zł) |