1. Dodaj wszystkie składniki do robota kuchennego i miksuj aż do uzyskania zwartej masy., 2. Z masy formuj kulki wielkości pralinek, obtocz w wiórkach kokosowych. 3. Kulki schowaj do lodówki na co najmniej 30 min aby stwardniały. Smacznego :)
Kaszę jaglaną przelewamy na sitku zimną wodą, następnie wrzątkiem i znów zimną wodą. Posiekaną cebulę smażymy na patelni na rozgrzanym oleju razem z pokrojonym w kostkę schabem, dodajemy pokrojoną w kostkę lub startą na grubej tarce marchewkę, pomidory i ulubione przyprawy. Dusimy na wolnym ogniu pod przykryciem, pod koniec dodajemy koncentrat pomidorowy. Kaszę kładziemy na talerz i zalewamy zawartością patelni.
1. Banany i mleko miksujemy w blenderze lub rozgniatamy widelcem, a następnie dokładnie mieszamy z pozostałymi składnikami, aż do uzyskania gładkiej konsystencji.
2. Małą foremkę (20x20 lub okrągłą do tarty) wykładamy papierem do pieczenia, a następnie wypełniamy powstałą masą.
3. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do temperatury 180 stopni, przez około 40 minut.
1. Podgrzej oliwę na patelni. Dodaj cebulę, czosnek, cukinię, bakłażana i paprykę. Gotuj przez kilka minut na dużym płomieniu do czasu aż lekko zbrązowieje.
2. Dodaj pokrojone pomidory, wodę, ocet i makaron spaghetti. Doprowadź do wrzenia i gotuj przez 10 min aż makaron będzie miękki a sos zgęstnieje.
3. Dodaj pokrojoną świeżą bazylię, sól i pieprz do smaku. Możesz również dodać płatki drożdżowe nieaktywne jeżeli lubisz. Smacznego :)
Produkt | Ilość | Przybliżona cena składnika potrawy (Przybliżona cena paczki składnika do kupienia) |
Mam już ten produkt |
---|---|---|---|
Aromat waniliowy | 15g |
![]() |
|
Bakłażan | 120g |
![]() |
|
Banan | 360g |
![]() |
|
Bazylia świeża | 1g |
![]() |
|
Cebula | 140g |
![]() |
|
Cukinia | 600g |
![]() |
|
Cynamon | 20g |
![]() |
|
Czosnek | 15g |
![]() |
|
Daktyle suszone | 200g |
![]() |
|
Jabłko | 300g |
![]() |
|
Jaja kurze całe | 50g |
![]() |
|
Kakao w proszku | 70g |
![]() |
|
Kasza jaglana | 80g |
![]() |
|
Koncentrat pomidorowy 30% | 30g |
![]() |
|
Krążki ryżowe | 40g |
![]() |
|
Makaron spaghetti pełnoziarnisty | 150g |
![]() |
|
Marchew | 100g |
![]() |
|
Masło | 10g |
![]() |
|
Migdały | 100g |
![]() |
|
Miód pszczeli | 148g |
![]() |
|
Mleko krowie 1,5% | 50ml |
![]() |
|
Mąka ryżowa | 200g |
![]() |
|
Ocet balsamiczny | 5g |
![]() |
|
Olej rzepakowy | 70g |
![]() |
|
Oliwa z oliwek | 5g |
![]() |
|
Orzechy włoskie | 100g |
![]() |
|
Papryka czerwona | 230g |
![]() |
|
Pomidory w puszce | 600g |
![]() |
|
Proszek do pieczenia | 3g |
![]() |
|
Płatki drożdżowe | 10g |
![]() |
|
Schab bez kości | 100g |
![]() |
|
Sól biała | 2g |
![]() |
|
Wiórki kokosowe | 20g |
![]() |
|
Woda | 495ml |
0,00 zł
(0,00 zł) |