Ten posiłkowy harmonogram na dziś to w pełni darmowa dieta wyliczona tak, by jej kaloryczność oscylowała w okolicach 2600 kcal. Przygotuj pyszne jedzenie, wykorzystaj dostępną listę zakupów i ciesz się smakiem bycia zdrowym - wszystko to bez ukrytych opłat.
Filet z kurczaka myjemy, kroimy w kostkę i gotujemy na parze przez około 20 minut. Sałatę myjemy, rwiemy na małe kawałki. Pomidora, ogórka i rzodkiewkę myjemy i kroimy. Rzeżuchę płuczemy. Z oliwy, musztardy, czosnku, jogurtu, octu, soli i pieprzu przygotowujemy sos. Całość mieszamy i podajemy.
Mięso myjemy, osuszamy, solimy z obu stron, a następnie kroimy w kostkę. Do garnka wlewamy odrobinę oleju, wrzucamy mięso i podsmażamy. Dodajemy musztardę oraz czosnek pokrojony w plastry. Całość mieszamy. Pomidora kroimy w kostkę i dodajemy do mięsa. Cukinię, paprykę, cebulę kroimy w kostkę, dodajemy do mięsa i pomidorów, mieszamy. Doprawiamy pieprzem. Do garnka wlewamy bulion (kostkę bulionu rozpuszczamy w 500ml wody). Dusimy ok. 30 minut. Doprawiamy solą i papryką do smaku. Dodajemy koncentrat pomidorowy. Odrobinę gulaszu mieszamy ze śmietaną. Całość wlewamy do garnka, mieszając. Danie podajemy z ugotowanym makaronem. Posypujemy posiekanym koperkiem.
Autor: qba100
Kukurydzę (odcedzoną), jajko i mleko doprawiamy ulubionymi przyprawami (np. sól, pieprz, bazylia) i miksujemy. Formujemy placki i smażymy na rozgrzanym oleju.
| Produkt | Ilość | Przybliżona cena składnika potrawy (Przybliżona cena paczki składnika do kupienia) |
Mam już ten produkt |
|---|---|---|---|
| Bulion warzywny | 10g |
1,09 zł
(6,99 zł) |
|
| Cebula | 350g |
0,83 zł
(1,89 zł) |
|
| Chleb żytni | 210g |
1,99 zł
(3,79 zł) |
|
| Cukinia | 50g |
0,50 zł
(8,49 zł) |
|
| Czosnek | 7g |
0,31 zł
(2,19 zł) |
|
| Filet z piersi kurczaka | 100g |
1,74 zł
(8,69 zł) |
|
| Jaja kurze całe | 284g |
1,99 zł
(6,99 zł) |
|
| Jogurt naturalny 2% | 25g |
0,19 zł
(1,39 zł) |
|
| Kabanosy z kurczaka | 40g |
2,28 zł
(9,99 zł) |
|
| Koncentrat pomidorowy 30% | 50g |
0,93 zł
(1,49 zł) |
|
| Kukurydza konserwowa | 200g |
1,64 zł
(2,79 zł) |
|
| Makaron pełnoziarnisty | 60g |
0,72 zł
(5,99 zł) |
|
| Masło | 30g |
0,75 zł
(4,99 zł) |
|
| Mięso z piersi kurczaka, bez skóry | 220g |
3,82 zł
(8,69 zł) |
|
| Mleko krowie 1,5% | 30ml |
0,10 zł
(3,49 zł) |
|
| Musztarda | 20g |
0,26 zł
(2,49 zł) |
|
| Mąka kukurydziana | 30g |
0,11 zł
(3,59 zł) |
|
| Ocet balsamiczny | 6g |
0,30 zł
(12,49 zł) |
|
| Ogórek gruntowy | 50g |
0,92 zł
(10,99 zł) |
|
| Olej rzepakowy | 5g |
0,03 zł
(6,99 zł) |
|
| Oliwa z oliwek | 10g |
0,44 zł
(10,99 zł) |
|
| Papryka czerwona | 120g |
2,20 zł
(10,99 zł) |
|
| Pieprz czarny | 2g |
0,18 zł
(1,79 zł) |
|
| Pomidory | 230g |
1,22 zł
(3,99 zł) |
|
| Rzeżucha | 50g |
0,00 zł
(0,00 zł) |
|
| Rzodkiewka | 195g |
4,05 zł
(4,98 zł) |
|
| Sałata lodowa | 50g |
0,86 zł
(5,99 zł) |
|
| Szczypiorek | 50g |
4,98 zł
(4,98 zł) |
|
| Sól biała | 2g |
0,01 zł
(1,99 zł) |
|
| Śmietana 18% | 20g |
0,17 zł
(1,69 zł) |