Ten posiłkowy harmonogram na dziś to w pełni darmowa dieta wyliczona tak, by jej kaloryczność oscylowała w okolicach 2100 kcal. Przygotuj pyszne jedzenie, wykorzystaj dostępną listę zakupów i ciesz się smakiem bycia zdrowym - wszystko to bez ukrytych opłat.
propozycja przepisu przysłana przez: Zefios
Mięso myjemy, osuszamy, solimy z obu stron, a następnie kroimy w kostkę. Do garnka wlewamy odrobinę oleju, wrzucamy mięso i podsmażamy. Dodajemy musztardę oraz czosnek pokrojony w plastry. Całość mieszamy. Pomidora kroimy w kostkę i dodajemy do mięsa. Cukinię, paprykę, cebulę kroimy w kostkę, dodajemy do mięsa i pomidorów, mieszamy. Doprawiamy pieprzem. Do garnka wlewamy bulion (kostkę bulionu rozpuszczamy w 500ml wody). Dusimy ok. 30 minut. Doprawiamy solą i papryką do smaku. Dodajemy koncentrat pomidorowy. Odrobinę gulaszu mieszamy ze śmietaną. Całość wlewamy do garnka, mieszając. Danie podajemy z ugotowanym makaronem. Posypujemy posiekanym koperkiem.
Autor: qba100
1. Podgrzej oliwę na dużej patelni. Dodaj czosek, cebulę, seler, marchew i paprykę - podsmażaj przez kilka minut na średnim ogniu aż warzywa zmiękną.
2. Dodaj kumin, proszek chilli, sól i pieprz do smaku.
3. Dodaj pomidory, fasolę, soczewicę, ciecierzycę i bulion warzywny. Jeżeli chcesz możesz dodać więcej przypraw do smaku. Gotuj przez 25 min.
4. Podawaj z ryżem, świeżą kolendrą i sokiem z limonki. Smacznego :)
| Produkt | Ilość | Przybliżona cena składnika potrawy (Przybliżona cena paczki składnika do kupienia) |
Mam już ten produkt |
|---|---|---|---|
| Bazylia (suszona) | 0.25g |
0,06 zł
(2,29 zł) |
|
| Bulion warzywny | 260g |
28,40 zł
(34,95 zł) |
|
| Cebula | 200g |
0,47 zł
(1,89 zł) |
|
| Cebula czerwona | 105g |
0,48 zł
(2,99 zł) |
|
| Ciecierzyca (cieciorka) konserwowa | 400g |
2,34 zł
(2,49 zł) |
|
| Cukinia | 50g |
0,50 zł
(8,49 zł) |
|
| Czerwona fasola (konserwowa) | 400g |
4,79 zł
(4,79 zł) |
|
| Czosnek | 25g |
1,10 zł
(2,19 zł) |
|
| Jaja kurze całe | 204g |
1,43 zł
(6,99 zł) |
|
| Jogurt naturalny 2% | 240g |
1,85 zł
(2,78 zł) |
|
| Kabanosy z kurczaka | 45g |
2,57 zł
(9,99 zł) |
|
| Koncentrat pomidorowy 30% | 50g |
0,93 zł
(1,49 zł) |
|
| Krążki ryżowe | 30g |
0,73 zł
(2,69 zł) |
|
| Kumin (kmin rzymski) | 5g |
0,43 zł
(1,29 zł) |
|
| Limonka | 300g |
4,68 zł
(4,99 zł) |
|
| Makaron pełnoziarnisty | 60g |
0,72 zł
(5,99 zł) |
|
| Marchew | 90g |
0,27 zł
(2,29 zł) |
|
| Mielona papryka chilli | 5g |
0,46 zł
(2,29 zł) |
|
| Miód pszczeli | 50g |
1,87 zł
(14,99 zł) |
|
| Mięso z piersi kurczaka, bez skóry | 220g |
3,82 zł
(8,69 zł) |
|
| Musztarda | 10g |
0,13 zł
(2,49 zł) |
|
| Ogórek kwaszony (kiszony) | 120g |
1,50 zł
(4,99 zł) |
|
| Olej rzepakowy | 5g |
0,03 zł
(6,99 zł) |
|
| Oliwa z oliwek | 20g |
0,88 zł
(10,99 zł) |
|
| Papryka czerwona | 580g |
10,62 zł
(10,99 zł) |
|
| Pomarańcze | 720g |
4,49 zł
(7,49 zł) |
|
| Pomidory | 930g |
4,95 zł
(7,98 zł) |
|
| Pomidory w puszce | 800g |
8,38 zł
(8,38 zł) |
|
| Seler naciowy | 90g |
1,38 zł
(4,59 zł) |
|
| Soczewica czerwona, nasiona suche | 100g |
1,48 zł
(5,19 zł) |
|
| Śledź marynowany | 150g |
3,64 zł
(8,49 zł) |
|
| Śmietana 18% | 20g |
0,17 zł
(1,69 zł) |