Ten posiłkowy harmonogram na dziś to w pełni darmowa dieta wyliczona tak, by jej kaloryczność oscylowała w okolicach 2100 kcal. Przygotuj pyszne jedzenie, wykorzystaj dostępną listę zakupów i ciesz się smakiem bycia zdrowym - wszystko to bez ukrytych opłat.
Składniki miksujemy z dodatkiem odrobiny wody (do uzyskania odpowiedniej konsystencji, pozwalającej na wylanie zawartości na patelnię) i smażymy całość na średnim ogniu na oleju. W efekcie otrzymujemy jeden gruby naleśnik. Po przełożeniu na talerz smarujemy dżemem niskosłodzonym - proponujemy morelowy, ale świetnie sprawdzi się każdy niskosłodzony dżem.
Imbir ścieramy i gotujemy z pokrojonymi w kostkę jabłkami i gruszkami, goździkami, olejem i wodą przez około 15 - 20 minut. Pod koniec dodajemy suszone jagody goji.
1. Podgrzej oliwę na dużej patelni. Dodaj czosek, cebulę, seler, marchew i paprykę - podsmażaj przez kilka minut na średnim ogniu aż warzywa zmiękną.
2. Dodaj kumin, proszek chilli, sól i pieprz do smaku.
3. Dodaj pomidory, fasolę, soczewicę, ciecierzycę i bulion warzywny. Jeżeli chcesz możesz dodać więcej przypraw do smaku. Gotuj przez 25 min.
4. Podawaj z ryżem, świeżą kolendrą i sokiem z limonki. Smacznego :)
| Produkt | Ilość | Przybliżona cena składnika potrawy (Przybliżona cena paczki składnika do kupienia) |
Mam już ten produkt |
|---|---|---|---|
| Banan | 100g |
0,50 zł
(4,99 zł) |
|
| Bulion warzywny | 250g |
27,30 zł
(27,96 zł) |
|
| Cebula | 50g |
0,12 zł
(1,89 zł) |
|
| Cebula czerwona | 105g |
0,48 zł
(2,99 zł) |
|
| Chleb żytni | 70g |
0,66 zł
(3,79 zł) |
|
| Ciecierzyca (cieciorka) konserwowa | 400g |
2,34 zł
(2,49 zł) |
|
| Cukier | 5g |
0,01 zł
(2,99 zł) |
|
| Czerwona fasola (konserwowa) | 400g |
4,79 zł
(4,79 zł) |
|
| Czosnek | 20g |
0,88 zł
(2,19 zł) |
|
| Daktyle suszone | 30g |
0,96 zł
(3,19 zł) |
|
| Dżem morelowy niskosłodzony | 50g |
0,77 zł
(4,29 zł) |
|
| Fasola biała konserwowa | 120g |
1,20 zł
(3,99 zł) |
|
| Gruszka | 130g |
0,91 zł
(6,99 zł) |
|
| Imbir | 5g |
0,14 zł
(5,69 zł) |
|
| Jabłko | 150g |
0,65 zł
(3,49 zł) |
|
| Jagody goji (suszone) | 12g |
1,12 zł
(13,99 zł) |
|
| Jaja kurze całe | 50g |
0,35 zł
(6,99 zł) |
|
| Kakao w proszku | 10g |
0,47 zł
(6,99 zł) |
|
| Kasza jaglana | 180g |
1,74 zł
(3,39 zł) |
|
| Kiełbasa podwawelska | 50g |
2,38 zł
(28,59 zł) |
|
| Kminek | 3g |
0,19 zł
(1,29 zł) |
|
| Koncentrat pomidorowy 30% | 25g |
0,47 zł
(1,49 zł) |
|
| Kumin (kmin rzymski) | 5g |
0,43 zł
(1,29 zł) |
|
| Marchew | 90g |
0,27 zł
(2,29 zł) |
|
| Masło orzechowe | 20g |
0,71 zł
(11,99 zł) |
|
| Mielona papryka chilli | 5g |
0,46 zł
(2,29 zł) |
|
| Miód pszczeli | 40g |
1,50 zł
(14,99 zł) |
|
| Mleko kokosowe (bez cukru) | 230ml |
4,14 zł
(8,99 zł) |
|
| Mleko krowie 0,5% | 500g |
1,50 zł
(2,99 zł) |
|
| Mąka kukurydziana | 48g |
0,17 zł
(3,59 zł) |
|
| Olej rzepakowy | 30g |
0,21 zł
(6,99 zł) |
|
| Oliwa z oliwek | 10g |
0,44 zł
(10,99 zł) |
|
| Papryka czerwona | 460g |
8,43 zł
(10,99 zł) |
|
| Pomidory w puszce | 1000g |
10,48 zł
(12,57 zł) |
|
| Seler naciowy | 90g |
1,38 zł
(4,59 zł) |
|
| Soczewica czerwona, nasiona suche | 100g |
1,48 zł
(5,19 zł) |
|
| Woda | 250ml |
0,00 zł
(0,00 zł) |